Araç Karşılaştır
İki aracı yan yana karşılaştırın ve yakıt maliyetlerini analiz edin
Son Karşılaştırmalar
En Popüler Karşılaştırmalar
2023 Honda Civic 1.5 VTEC Turbo ECO 129 PS Otomatik Executive+
2022 BMW 3 Serisi 320i 1.6 170 BG Otomatik M Sport
2024 Renault Duster 1.6 E-Tech Full Hybrid 145 HP Evolution (4x2)
2023 Citroen C4 1.2 PureTech 130 HP EAT8 Shine Bold
2026 Renault Duster 1.6 E-Tech Full Hybrid 160 HP Techno (4x2)
2024 TOGG T10F 218 PS St.Menzil (4x2)
Karşılaştırma dışında keşif yolları
İki araç seçmeden önce marka ve sıralama hub'larına gidip aday listenizi daraltabilir, sonra tekrar karşılaştırmaya dönebilirsiniz.
Fabrika Tüketim
5.10 L/100km
Kullanıcı Ortalaması
- L/100km
Yakıt Tipi
Benzin
Beygir
90 BG HP
Tork
140 nm Nm
0-100 km/s
11.1 saniye sn
Max Hız
168 km/s km/s
Fabrika Tüketim
5.10 L/100km
Kullanıcı Ortalaması
- L/100km
Yakıt Tipi
Benzin
Beygir
80 BG HP
Tork
93 nm Nm
0-100 km/s
15.5 saniye sn
Max Hız
171 km/s km/s
Yıllık Yakıt Maliyeti Karşılaştırması
Güncel yakıt fiyatları kullanılıyor: 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad için ₺74,60, 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression için ₺74,60 (06.11.2026 21:01)
38.046 TL
2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad
38.046 TL
2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression
0 TL
Yıllık Tasarruf (%0)
KM Başı Maliyet:
₺3,80
/
₺3,80
2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad daha ekonomik!
Daha fazla teknik veri için sağa kaydırın
Kaydır
Site Verileri
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Yıl | 2019 | 2023 |
| Donanım Paketi | Techroad | Impression |
| Kasa Tipi | SUV | Hatchback |
| Segment | B | B |
| Şehir İçi Tüketim | 5.80 L/100km | 6.00 L/100km |
| Şehir Dışı Tüketim | 4.70 L/100km | 4.60 L/100km |
| Ortalama Tüketim | 5.10 L/100km | 5.10 L/100km |
Temel Özelli̇kler
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Model Yılı | 2019 | 2023 |
| Araç Türü | Binek | Binek |
| Segment | B | B |
| Gövde Tipi | SUV | Hatchback |
| Motor Tipi | İçten Yanmalı (Standart) | İçten Yanmalı (Standart) |
| Yakıt Tipi | Benzin | Benzin |
| Seri | Sandero | Polo |
| Donanım Paketi | Techroad | Impression |
| Motorlu Taşıt Vergisi | 1034 tl/yıl | 2545 tl/yıl |
| Ait Olduğu Ülke | Romanya > Fransa | Almanya |
Motor (İçten Yanmalı)
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Silindir Hacmi | 898 cc | 999 cc |
| Silindir Adedi | 3 | 3 |
| Yakıt Püskürtme | Çok Noktadan Enjeksiyon | Çok Noktadan Enjeksiyon |
| Besleme Tipi | Turbo | Atmosferik |
Performans
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Beygir Gücü (Toplam) | 90 BG | 80 BG |
| Azami Tork (Toplam) | 140 nm | 93 nm |
| Azami Hız | 168 km/s | 171 km/s |
| 0-100 Km Hızlanma | 11.1 saniye | 15.5 saniye |
Şanziman & Çeki̇ş Si̇stemi̇
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Şanzıman Türü | Manuel | Manuel |
| Şanzıman Kademesi | 5 ileri | 5 ileri |
| Çekiş | Önden Çekişli | Önden Çekişli |
Yakit Tüketi̇mi̇ & Emi̇syon
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Yakıt Kapasitesi | 50 lt | 40 lt |
| Şehir İçi Tüketim (100 km) | 5.8 lt | 6.0 lt |
| Şehir Dışı Tüketim (100 km) | 4.7 lt | 4.6 lt |
| Ortalama Y.Tüketimi (100 km) | 5.1 lt | 5.1 lt |
| Ortalama Emisyon | 115 g/km | 117 g/km |
| Çevre Standardı (Emisyon) | Euro 6 | - |
Bagaj Özelli̇kleri̇
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Bagaj Hacmi (5 Koltuk) | 320 lt | 351 lt |
| Bagaj Hacmi (2 Koltuk) | 1200 lt | - |
Ağirlik & Ölçüler
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Uzunluk | 4089 mm | 4074 mm |
| Genişlik | 1761 mm | 1751 mm |
| Yükseklik | 1615 mm | 1451 mm |
| Ağırlık | 1115 kg | 1132 kg |
| Dönüş Çapı | 10.50 mt. | - |
Yolcu Emni̇yeti̇
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Çarpışma Testi (NCAP/ANCAP) | Var | Var |
| NCAP/ANCAP Puanı | 4 yıldız | 5 yıldız |
| NCAP/ANCAP Yılı | 2013 | 2017 |
| NCAP/ANCAP Web Sayfası | https://www.euroncap.com/tr/derecelendirmeler-ve-oedueller/en-son-guevenlik-derecelendirmeleri/tr/results/dacia/sandero/8866 | https://www.euroncap.com/tr/results/vw/polo/28459 |
Garanti̇ & Yol Yardim
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Garanti | Garantiyi 4 Yıla Kadar Uzatabilme 3 Yıl / 100 Bin Km Mekanik |
2 Yıl Sınırsız Km Mekanik |
| Yol Yardım Hizmeti | Var | Var |
| Yol Yardım Bilgileri | Dacia Yol Yardım 444 6247 | Volkswagen Çağrı24 0212 335 0404 Volkswagen Çağrı24 0800 211 0870 |
Doküman
| Özellik | 2019 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Techroad | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression |
|---|---|---|
| Test Sürüşü Talep Sayfası | https://www.dacia.com.tr/test-surusu.html | https://binekarac.vw.com.tr/app/dccforms/vw-tr/testdrive/tr/ / / / / / / / / / / / / / / |