Araç Karşılaştır
İki aracı yan yana karşılaştırın ve yakıt maliyetlerini analiz edin
Son Karşılaştırmalar
En Popüler Karşılaştırmalar
2023 Honda Civic 1.5 VTEC Turbo ECO 129 PS Otomatik Executive+
2022 BMW 3 Serisi 320i 1.6 170 BG Otomatik M Sport
2024 Renault Duster 1.6 E-Tech Full Hybrid 145 HP Evolution (4x2)
2023 Citroen C4 1.2 PureTech 130 HP EAT8 Shine Bold
2026 Renault Duster 1.6 E-Tech Full Hybrid 160 HP Techno (4x2)
2024 TOGG T10F 218 PS St.Menzil (4x2)
Karşılaştırma dışında keşif yolları
İki araç seçmeden önce marka ve sıralama hub'larına gidip aday listenizi daraltabilir, sonra tekrar karşılaştırmaya dönebilirsiniz.
Fabrika Tüketim
5.10 L/100km
Kullanıcı Ortalaması
- L/100km
Yakıt Tipi
Benzin
Beygir
80 BG HP
Tork
93 nm Nm
0-100 km/s
15.5 saniye sn
Max Hız
171 km/s km/s
Fabrika Tüketim
5.10 L/100km
Kullanıcı Ortalaması
- L/100km
Yakıt Tipi
Benzin
Beygir
90 BG HP
Tork
140 nm Nm
0-100 km/s
11.0 saniye sn
Max Hız
168 km/s km/s
Yıllık Yakıt Maliyeti Karşılaştırması
Güncel yakıt fiyatları kullanılıyor: 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression için ₺80,50, 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway için ₺80,50 (03.11.2026 15:01)
41.055 TL
2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression
41.055 TL
2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway
0 TL
Yıllık Tasarruf (%0)
KM Başı Maliyet:
₺4,11
/
₺4,11
2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression daha ekonomik!
Daha fazla teknik veri için sağa kaydırın
Kaydır
Site Verileri
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Yıl | 2023 | 2020 |
| Donanım Paketi | Impression | Stepway |
| Kasa Tipi | Hatchback | SUV |
| Segment | B | B |
| Şehir İçi Tüketim | 6.00 L/100km | 5.70 L/100km |
| Şehir Dışı Tüketim | 4.60 L/100km | 4.70 L/100km |
| Ortalama Tüketim | 5.10 L/100km | 5.10 L/100km |
Temel Özelli̇kler
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Model Yılı | 2023 | 2020 |
| Araç Türü | Binek | Binek |
| Segment | B | B |
| Gövde Tipi | Hatchback | SUV |
| Motor Tipi | İçten Yanmalı (Standart) | İçten Yanmalı (Standart) |
| Yakıt Tipi | Benzin | Benzin |
| Seri | Polo | Sandero |
| Donanım Paketi | Impression | Stepway |
| Motorlu Taşıt Vergisi | 2545 tl/yıl | 1156 tl/yıl |
| Ait Olduğu Ülke | Almanya | Romanya > Fransa |
Motor (İçten Yanmalı)
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Silindir Hacmi | 999 cc | 898 cc |
| Silindir Adedi | 3 | 3 |
| Yakıt Püskürtme | Çok Noktadan Enjeksiyon | Çok Noktadan Enjeksiyon |
| Besleme Tipi | Atmosferik | Turbo |
Performans
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Beygir Gücü (Toplam) | 80 BG | 90 BG |
| Azami Tork (Toplam) | 93 nm | 140 nm |
| Azami Hız | 171 km/s | 168 km/s |
| 0-100 Km Hızlanma | 15.5 saniye | 11.0 saniye |
Şanziman & Çeki̇ş Si̇stemi̇
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Şanzıman Türü | Manuel | Otomatik |
| Şanzıman Kademesi | 5 ileri | 5 ileri |
| Çekiş | Önden Çekişli | Önden Çekişli |
| Şanzıman Özellikleri | - | Easy-R (Yarı Otm.) |
Yakit Tüketi̇mi̇ & Emi̇syon
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Yakıt Kapasitesi | 40 lt | 50 lt |
| Şehir İçi Tüketim (100 km) | 6.0 lt | 5.7 lt |
| Şehir Dışı Tüketim (100 km) | 4.6 lt | 4.7 lt |
| Ortalama Y.Tüketimi (100 km) | 5.1 lt | 5.1 lt |
| Ortalama Emisyon | 117 g/km | 114 g/km |
| Çevre Standardı (Emisyon) | - | Euro 6 |
Bagaj Özelli̇kleri̇
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Bagaj Hacmi (5 Koltuk) | 351 lt | 320 lt |
| Bagaj Hacmi (2 Koltuk) | - | 1200 lt |
Ağirlik & Ölçüler
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Uzunluk | 4074 mm | 4089 mm |
| Genişlik | 1751 mm | 1761 mm |
| Yükseklik | 1451 mm | 1615 mm |
| Ağırlık | 1132 kg | 1122 kg |
| Dönüş Çapı | - | 10.50 mt. |
Yolcu Emni̇yeti̇
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Çarpışma Testi (NCAP/ANCAP) | Var | Var |
| NCAP/ANCAP Puanı | 5 yıldız | 4 yıldız |
| NCAP/ANCAP Yılı | 2017 | 2013 |
| NCAP/ANCAP Web Sayfası | https://www.euroncap.com/tr/results/vw/polo/28459 | https://www.euroncap.com/tr/derecelendirmeler-ve-oedueller/en-son-guevenlik-derecelendirmeleri/tr/results/dacia/sandero/8866 |
Garanti̇ & Yol Yardim
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Garanti | 2 Yıl Sınırsız Km Mekanik | Garantiyi 4 Yıla Kadar Uzatabilme 3 Yıl / 100 Bin Km Mekanik |
| Yol Yardım Hizmeti | Var | Var |
| Yol Yardım Bilgileri | Volkswagen Çağrı24 0212 335 0404 Volkswagen Çağrı24 0800 211 0870 |
Dacia Yol Yardım 444 6247 |
Doküman
| Özellik | 2023 Volkswagen Polo 1.0 80 PS Impression | 2020 Dacia Sandero 0.9 Turbo 90 BG Easy-R Stepway |
|---|---|---|
| Test Sürüşü Talep Sayfası | https://binekarac.vw.com.tr/app/dccforms/vw-tr/testdrive/tr/ / / / / / / / / / / / / / / | https://www.dacia.com.tr/test-surusu.html |